W razie problemów z wyświetlaniem zawartości strony prosimy zaktualizować przeglądarkę Internet Explorer do wersji 8.0+
Po prawej stronie znajdują się bezpośrednie linki do bezpłatnych aktualizacji przeglądarki Internet Explorer i innych przeglądarek.

Pobierz

Pobierz

Pobierz

Pobierz
Twoja Szkoła Latania. Najlepsi z Najlepszych!
Szkolenia Lotnicze przez cały rok. Od PPL(A) do ATPL(A)
Uprawnienia do szkoleń lotniczych. FI(A), CPL(A), MEP(L), MCC, VFR-NOC
Szkolenia mechaników lotniczych przez cały rok!
Remonty i naprawy silników i śmigieł
Nasza praca to pasja, która spełnia marzenia innych!

Royal-Star Aero podpisuje umowę o dofinansowanie projektu „Europejskie Centrum Symulatorów Lotniczych”


29 czerwca br. w Podkarpackim Parku Naukowo - Technologicznym „Aeropolis”  w Jasionce k. Rzeszowa podpisano umowę o dofinansowanie projektu „Europejskie Centrum Symulatorów Lotniczych”. Jego celem jest wprowadzenie na rynek marki „Royal Fly” związanej z usługami symulatorów lotniczych w obszarach edukacyjno-szkoleniowym i rozrywkowym. O realizacji projektu na Podkarpaciu zadecydowały unikalne zaplecze techniczne oraz jakość kapitału ludzkiego.

Projekt realizowany będzie w ramach poddziałania 1.3.2 „Tworzenie sieciowych produktów przez MŚP” Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014–2020. Jest to pierwszy projekt w całości prowadzony w ramach tego poddziałania na terenie województwa podkarpackiego przez konsorcjum czterech firm: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „Royal Star”; Instytut Badań Technicznych i Transferu Innowacji Przemysłowych (IBTiTIP) Sp. z o.o.; „Cyziówka” Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy oraz F.H.U.P „Royal - Star Plus”.

- Branża lotnicza jest wizytówką Polski Wschodniej, a zwłaszcza Podkarpacia. Ogromnym atutem całego makroregionu są jego walory turystyczne. Pozornie trudno te dwie dziedziny połączyć. Jednak podpisana dziś umowa pokazuje, że pod jedną marką mogą doskonale rozwijać się zarówno usługi dla przemysłu lotniczego, jak też atrakcje turystyczne dla mieszkańców i gości odwiedzających te strony. Innowacyjne produkty sieciowe stwarzają różnorodne możliwości rozwoju. Nie tylko zwiększają potencjał tzw. przemysłu czasu wolnego, ale przede wszystkim dają impuls kolejnym inwestorom do lokowania kapitału w Polsce Wschodniej - mówi Adam Hamryszczak, wiceminister inwestycji i rozwoju.

Produkt sieciowy będzie funkcjonował pod marką „Royal Fly”. Celem projektu będzie wprowadzenie na rynek marki związanej z usługami symulatorów lotniczych, w obszarach edukacyjnym i edukacyjno-rozrywkowym. Grupą docelową będą kandydaci na pilotów i/lub mechaników lotniczych, imprezy firmowe integracyjne, imprezy urodzinowe dla dzieci, usługi rozrywkowe dla osób indywidualnych.

Projekt stanowi wielopłaszczyznową i kompleksową platformę do rozwoju turystyki w oparciu o lotnictwo. Odnosi się zarówno do turystyki biznesowej (edukacyjnej), jak i turystyki rozrywkowej (wypoczynkowej).

Linie lotnicze z całego świata zamówiły setki nowych samolotów, ponieważ chcą uruchomić nowe połączenia. Jednak zaczyna brakować pilotów oraz członków personelu pokładowego. To skłoniło nas do wdrożenia projektu, który ma zarazić dzieci oraz młodzież pasją do latania. Pomoże nam w tym jedyne i niepowtarzalne miejsce w Polsce skupiające zaawansowane w najnowszą technologię symulatory edukacyjne - wyjaśnia Krzysztof Pawełek, właściciel firmy „Royal Star”, która od kilkunastu lat kształci pilotów.

Marka ta zostanie podzielona na trzy submarki:

  • „Royal Fly Pro” – usługi związane z profesjonalnymi szkoleniami związanymi
    z uzyskiwaniem uprawnień pilotażu samolotów - zlokalizowane w Mielcu, w nowym budynku planowanym do wybudowania w ramach projektu. Innowacje dotyczą zmiany podejścia do szkolenia pilotów, zapewniając szkolenie na symulatorach wiernie oddających dany typ samolotu, który będzie wykorzystywany podczas procesu szkolenia praktycznego. W ramach projektu firma PPHU Royal Star zakupi trzy symulatory wiernie oddające szczegóły samolotów Cessna 152, Piper Seneca II, Tecnam 2006T. Dla osób zainteresowanych skorzystaniem z tych symulatorów, a niebędących uczestnikami szkoleń lotniczych, możliwa będzie rezerwacja profesjonalnych zajęć symulacji lotów.

  • „Royal Fly Fun” - atrakcje opierające się na innowacyjnych symulatorach lotniczych, zlokalizowane w starej wieży kontroli lotów Lotniska Jasionka, w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego w Jasionce (stara wieża kontroli lotów Lotniska Jasionka). Centrum rozrywkowe z restauracją w kanonie lotniczym, pozwali poczuć się jak na pokładzie samolotu - już po przekroczeniu recepcji przypominającej punkt odpraw lotniczych. Dzięki symulatorom lotu każdy może wcielić się w rolę pilota samolotu liniowego. ROYAL FLY FUN zapewni budowanie więzi międzypokoleniowej, pozwoli wzbudzić fascynację lotnictwem od najmłodszych lat. W ramach „Royal Fly Fun” będzie działał symulator odzwierciedlający w pełni pilotaż jednego z najpopularniejszych samolotów, jakim jest Boeing 737. Będzie on mógł zostać wykorzystany podczas szkoleń w zakresie współpracy w załodze wieloosobowej MCC. Osoby szkolące się będą miały możliwość nabycia dodatkowej praktyki oraz niezbędnych umiejętności podczas treningu na symulatorach rozrywkowych, które w pełni odzwierciedlają wrażenia, jakie można odczuć podczas lotu prawdziwym statkiem powietrznym. Prócz tego planowany jest zakup symulatora F16, Symulatora śmigłowca Bell UH-1 oraz JETPACK – które uatrakcyjnią ofertę centrum rozrywkowego.

  • „Royal Fly Engine” - Innowacyjne techniki szkolenia związane z kształceniem mechaników lotniczych, zlokalizowane w Mielcu, w hali usługowej, gdzie świadczone są usługi przeglądów i remontów silników. Innowacja dotyczy zmiany sposobu podejścia do szkolenia podnoszącego kwalifikacje mechaników. „Royal Fly Engine”, oprócz wartości szkoleniowych dla mechaników lotniczych, będzie pełniło funkcję uzupełniającą w szkoleniu pilotażu - z uwagi na to, iż w ramach tego szkolenia prowadzone są również zajęcia z budowy statków powietrznych, w tym również silników. Takie symulatory pozwolą poznać zasady pracy silników lotniczych oraz symulowanie różnych warunków, które mają wpływ na ich działanie i eksploatację. Poszerzą też ofertę pakietową z wykorzystaniem symulatorów, zarówno profesjonalnych, jak i rozrywkowych.

Uzupełnieniem projektu będą zaplecze noclegowo-rekreacyjne zlokalizowane w Kamionce, sklep z pamiątkami oraz restauracja nawiązująca do tematyki lotniczej w Jasionce.

 

- Wybór lokalizacji Europejskiego Centrum Symulatorów Lotniczych, nie jest przypadkowy. Usługi zlokalizowane zostaną na terenie lotniska Mielec, gdzie swoją siedzibę ma jedna z pierwszych komercyjnych renomowanych szkół lotniczych, jaką jest Royal-Star Aero. Dopełnieniem dającym atmosferę lotniczą będzie lokalizacja w starej wieży kontroli lotów w Jasionce wraz z restauracją w stylu I klasy samolotów, aby każdy mógł poczuć się jak prawdziwy pilot czy pasażer samolotu - ocenia Piotr Fularz, prezes zarządu IBTiTIP.


Będą to pierwsze na świecie usługi, które łączą wykorzystanie zaawansowanych technologicznie symulatorów lotniczych, profesjonalne szkolenie lotnicze odbywające się na prawdziwych samolotach oraz eventy lotnicze scalające środowiska pasjonatów lotnictwa.

Wartość projektu to 18 675 090,00 zł, kwota dofinansowania z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wyniesie 10 435 020,00 zł.

Zapraszamy do galerii z uroczystości podpisania umowy  o dofinansowanie projektu „Europejskie Centrum Symulatorów Lotniczych”.


Galeria Centrum Symulatorów Lotniczych podpisanie umowy